Opis župnije Sežana

Župnija Sežana leži na slovenskem Krasu. Središče župnije je mesto Sežana, ki leži na križišču dveh pomembnih cestnih in železniških tranzitnih poti. Prva od njiju je pot Ljubljana-Trst, ki poteka v smeri vzhod-zahod in so jo že pred tisočletji uporabljali kot glavno povezavo celine z morjem. Druga je pot Nova Gorica-Divača-Koper, ki poteka v smeri sever-jug.

Mesto Sežana je tudi sedež občine in upravne enote. Župnijska cerkev stoji ob glavni cesti, v neposredni bližini stavbe občine in upravne enote. Cerkev je posvečena svetemu Martinu iz Toursa.

Od 1. januarja 2018 naprej je sežanski župniji pridružen tudi Povir, ki je bil prej samostojna župnija.

Razširjena župnija Sežana tako obsega naslednja naselja (Vir: Statistični urad RS, podatki veljajo za 1.1.2017):

Zemljevid

Naš naslov: